Ihlamur Evleri- İntemaYapı’dan Elazığ’da Kaliteli ve Akıllı Bir Yaşamın Adresi.

Şehrin ortasında şehirden uzak

Ihlamur Evleri ile şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzak bir ortamda, aynı zamanda alışveriş merkezlerine, eğlence mekanlarına, masmavi gökyüzü ve yeşilliklere, okullara, spor kompleks ve tesislerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz ve kendinizi günün her anında ŞEHİRDEN UZAK ama ŞEHİRLİ hissedeceiğiniz bir dünya da yaşama fikri sizce de hoş değil mi?

Genel özellikler

Ihlamur evleri kapanmaz şehir ve orman manzarası ile Elazığ’ın en mütena mevkisinde yer almaktadır. Zemin yapısı tamamen kayadır ve arsa Fırat Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Fakültesi raporlarına göre Elazığ’ın deprem yönünden az riskli bölgesidir. Binaların tümünde TSE standartlarına uygun malzeme birlikte betonarme karkas olarak imal edilecektir. Betonarme taşıyıcı sisteminde yönetmelik standartlarında C25/C30 beton kalitesi.Betonarmede BÇ III sınıfı nervürlü çelik. Statik ve Betonarme hesapları, arazinin yer altı topografik verilerine göre hazırlanmış, Jeoloji Mühendisleri Odası tarafından onaylı raporlar dogrultusunda Türk Standartları ve son Deprem Yönetmeliğine göre yapılmıştır. Binalar Depreme karşı güvenlikli radye jeneral temel olarak tasarlanmıştır. Bodrum toprak altı dış duvarları betonarme perdedir. Taşıyıcı sistem kolon perde olarak çözülmüştür.

Ortak mahaller

Ana giriş kapısı

Mimari tarza uygun dekoratif kapı koyulacaktır. Görüntülü telefon ile dairelere bağlanacaktır. Bina giriş ve Merdiven kovası Mimari projeye uygun mermerle kaplanacaktır. Korkuluklar balkon korkulukları ile aynı malzeme ve model olacaktır. Merdiven otomatiği sensörlü ve düğmeli olacaktır. Duvar ve tavan alçı sıva saten boya yapılacaktır.

Asansör

Her blokta geniş iç hacimli, yüksek hızlı, deprem sensörlü , havalandırmalı ve interkom sistemli , 6 kişilik asansör kullanılacaktır.

Jeneratör

Site’ye dairelerin asgari elektrik ihtiyacını karşılayacak, kombiler, ortak alanlar, ısıtma, hidrofor, asansör ve kapalı otoparkların elektrik kesintisi anında otomatik olarak devreye girecek merkezi jeneratör ünitesi konulacaktır. Sistem elektrik kesintisi olduğunda 1:1 otomatik olarak devreye girecektir.

Otopark

Her daireye 1 araçlık kapalı otopark tahsis edilecektir.

Bahçe

Ortak alanların tamamında ışıklandırma, site yaşantısının bir parçası olarak değerlendirilen bahçede ağaçlandırma peyzaj çalışması yapılacak, duvarlarla çevrilecek ve otomatik sulama yapılacaktır. Bütün bahçe çimlendirilecek ve drenaj alt yapısı kurulacaktır.

Güvenlik Sistemleri

Konut ile blok giriş kapısı arasında ve site güvenliği ile bağlantılı ve görüntülü interkom tesisatı. Mimari projesine uygun site duvarı ve çevre aydınlatması. Otopark girişinde otomatik giriş kontol sistemi. Yangın anında kullanılmak üzere özel su deposu. Site etrafında 24 saat kameralar ile merkezi güvenlik kontrolü yapılacak, Site girişi ve çocuk parkı ile görüntülü iletişim. Site doğalgaz girişine deprem güvenlik sistemi monte edilecektir.

Sosyal Tesisler ve Çevre Düzeni

Peyzaj projesine uygun çocuk parkları ve yürüyüş alanları Toplantı ve sohbet salonları ile kameriyeler Araç ve yürüyüş yolları. Kolay ulaşım imkanları

Dış cephe ve Yalıtım Sistemi

Bina dış cephesinde projeye uygun cam, boya, ahşap görünümlü ve dekoratif kaplamalar yapılacaktır. Tüm blokların dış duvarlarında extrude polystrene ile mantolama şeklinde ısı yalıtımı sağlanacaktır. Binaların toprak altında kalan bodrum katlarını nem korrozyonundan korumak için su ve ısı izolasyonları yapılacak ve yer altı suları drenaj boruları ile atılacaktır.

Elektrik Tesisatı

Elektrik Tesisatı TSE’li Halojen Free (yangında gaz çıkarmayan) yanmaz boru, sigorta ile buatsız sistem kablolama yapılacak, ayrıca akıllı elektronik saat kullanılacaktır. Daire elektrik girişlerinde güvenlik anahtarı çekildiği anda elektriği (buzdolabı ve alarm hattı hariç) ve suyu otomatik olarak kesen energy saver uygulaması

Dairelerde kaçak akım rölesi

Ortak alanlar ile kapalı otopark otomasyon sistemi ile aydınlatılacaktır. Tüm bloklarda topraklama tesisatı yapılacaktır. Dijital interkom sistemi ve daire içlerinde görüntülü ve sesli kapı telefonu sayesinde blok girişini görüntüleme olanağı.

Televizyon,Telefon

Dairelerde hızlı Network Sistemi, Internet altyapısı. Bütün odalara her sokette çift girişli iç hat tesisatı çekilecektir Televizyon merkezi dijital uydu yayınına uygun TV tesisatı sistemi ile salon, oturma odası, yatak odası ve mutfağa birer adet bağlantı yapılarak görüntü verilecektir.

Pencereler ve Balkon Kapıları

4+16+4 ısıcamlı tamamı çift açılımlı, ahşap görünümlü Rehau, winSA, Fırat veya muadili pvc olacaktır.

Kapılar

İç kapılar lake veya panel mobilya kapı Daire giriş kapısı Kale veya muadili ahşap görünümlü çelik kapı

Mekanik Tesisat

Sıhhi Tesisat

Temiz su için site genelinde kireç tutmayacak PPRC boruları konulacak, alt yapı için depreme dayanıklı spiral borular kullanılacaktır. Tüm dairelerin doğalgaz iç tesisatı döşenecektir. Islak hacimlerdeki tüm rezervuarlar gömme Vitrifiyeler Vitra, Duravit, Çanakkale veya muadili WC Lavabo da banyo dolabı Artema, ECA veya muadili 1.sınıf armatürler Derin kuyu açılıp sitenin su ihtiyacını karşılayacak uygun büyüklükte merkezi su deposu (yangın su deposu da dikkate alınarak) yapılacaktır. Depolanan sular filtre edilip yumuşatılacak sonra sisteme verilecektir dolayısı ile ilgili Belediye’ye sadece atık su bedeli ödenecektir.

Isıtma Tesisatı

Sitenin ısıtması merkezi sistem doğalgaz yakıtlı kazanlarla sağlanacaktır. İthal pvc ile yerden borulama yapılacak panel radyatör kullanılacaktır. Verimlilik, çevre ve insan sağlığı açısından en uygun sistem uygulanacaktır Klima Dairelerin projesine uygun olarak 2 oda için (Salon ve ebeveyn yatak odalarında) bakır borulama klima alt yapısı sağlanacaktır.(Bakır boru, elektrik kablosu vd.)

Döşeme Kaplamaları

Islak zeminler Vitra, Çanakkale veya muadili seramik kaplama yapılacak Islak zeminler hariç diğer mekanlar İthal Lamine Parke (Kansorejen etkisi olmayan EU belgeli) veya laminant parke ile döşenecektir. Tüm iç mekanlarda süpürgelikler 8 cm. MDF üstü parke rengi kaplama olacaktır.

Mutfaklar

Projesine uygun mutfak dolapları tezgahı akrilik, granit veya çimstone tezgah olacaktır. ithal marka ankastre beyaz eşya ve davlumbaz. Artema, ECA veya muadili birinci sınıf armatürler. Çelik evye (1.5 gözlü) inox Tezgah alnı :Tezgah ve üst dolap arasındaki alan akrilik veya seramik yapılacaktır. Aksesuarlar : 1 adet çöp kovası,1 adet kiler dolabı,1 adet kaşıklık olacaktır. Banyolar Zemin ve duvarlarda projesine göre doğal taş veya 1.sınıf seramik kaplama. Genel banyo ve ebeveyn banyosunda flat duş teknesi ve temperli duş kabinleri. Artema, ECA veya muadili marka birinci sınıf armatürler. Vitrifiyeler Vitra, Duravit, Çanakkale veya muadili kullanılacaktır. Banyo dolapları gövde sunta lam, kapaklar lake veya akrilik, tüm aksesuarlar blum veya muadili olacaktır.Tezgahları granit veya çimstone olacaktır. Aksesuarlar Krom kaplı 1 adet kağıtlık,1 adet bornozluk 1 adet havluluk kullanılacaktır. İç duvarlar Duvarlar alçı sıva üzeri ipek mat saten boya Salon ve ebeveyn yatak odasında ithal Avrupa duvar kağıdı salon da kısmi doğal taş kaplama Odalarda saten alçı üzeri ipek mat saten boya.

Tavan Kaplamaları

Salon, mutfak ve banyolarda asma tavan üzeri akrilik esaslı boya. Odalarda su bazlı boya.

Gömme Dolaplar

Projesine uygun daire giriş hollerinde lake veya akrilik gömme vestiyer dolabı. Ebeveyn odalarında yine projesine uygun soyunma dolapları

Yazar Hakkında

Cevap Yazın

Mail adresiniz gönderilmeyecektir.